Cafe İç Dekorasyon Modelleri

Iç Mimari Kategorisi Yazar:

CAFE DEKORASYONU NASIL OLMALIDIR?

İnsanlar genellikle daha modern, şirin ve sakin cafelere gitmeyi tercih ederler. Bu nedenle açmış olduğunuz cafenin gürültüden ve patırtıdan uzak durmasını sağlayın. Böylece insanların kafa dinlemek için gitmek istediği yerlerden bir tanesi olursunuz. Cafenizi istediğiniz modelde şekillendirebilirsiniz. Dekorasyon açısından oldukça fazla seçim yapabilme imkânınız vardır. Pekala nedir bu seçenekler?

1-AHŞAP CAFE

Cafe duvarlarınızı ahşaptan seçmiş olmanız cafenizin daha mülayim, şirin ve eskilere kulak veren bir yapıda olmasını sağlamışsınız demektir. Şöyle cafenizin ortasında bir de şömine koydunuz mu tadından yenmez bir hal alır. Çünkü hem şömineli hemde duvarları ahşaptan bir cafeye kim gitmek istemez ki?

2-MODERN KOLTUKLARLA DÖŞENMİŞ CAFE

Sandalye yerine seçmiş olduğunuz modern koltuklar rahatı ve lüksü aynı anda insanlara sunabilecektir. Hem son zamanlarda koltuklarla döşenmiş cafeler iyice sevilir oldu. Çünkü insanlar bir şeyler yerken veya içerken rahat olmayı tercih ederler. Bunun yolu da sandalye yerine koltuk tercih etmekten geçer.

3-TROPİKAL KAFE

İçine çeşitli yapma bitki, sarmaşık ve çiçeklerin tercih edildiği bu kafe, doğal görünümü ile adeta insanları kendine çağıracaktır. İçine birde bitki kokuları sıktığınızda cafeye gelenler sanki kafeye değilde botanik bir bahçeye gelmiş gibi hissedeceklerine şüphe yok.

Sandalye yerine mini koltuklar

Cafe ortamı seçiminiz insanları adeta kendine çekecek, bir tarafı modern, bir tarafı sempatik olmalıdır. Sandalye yerine mini koltuklar tercih etmeniz müşteri açısından daha rahat ve dikkat çekici olabilir. Bunun yanı sıra tablo seçimleriniz ortama ayak uydurmalıdır. Eğer ortam şık ve sade beyaz duvar renklerinin hakimiyet gösterdiği bir ortamsa şöyle tam ortaya güzel bir deniz manzarası çok güzel olabilir. Veya yukarıda bahsedilen tropikal bir ortamın hakimiyet gösterdiği bir cafeyse de bu sefer güzel bir orman resmi daha uyumlu kaçabilir.

Masa ve sandalyelerin renkleri nasıl olmalıdır?

Gel gelelim masa ve sandalye renk seçimlerine. Masa ve sandalye renk seçimleriniz beyaz tonlarına yakın olursa müşterinin dikkatini çekebilir, içini aydınlatabilir ve huzur verebilirsiniz. Ve eğer masalarınızın üzerine örtü kullanmayı tercih ederseniz kesinlikle fazla desenli örtülerden uzak durun. Çünkü bu tarz örtüler insanların gözlerini yorar ve adeta cafeyi kendinden uzaklaştırır. Ayrıca önemli bir özellik, eğer cafeniz güzel bir manzaraya bakmıyorsa duvarlara deniz posterleri, orman posterleri veya güzel manzara posterleri asmanız gelen müşterilerinizin sanki güzel bir manzaralı cafe de oturuyormuş gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bu hem işletmeniz hem de müşterileriniz açısından oldukça olumlu karşılanacaktır.

 

Merhaba ben Ufuk Maltepe Üniversitesi iç mimarlık bölümü öğrencisiyim Erasmus öğrenimi'mi İtalya Genova şehrinde Endüstriyel Tasarım üzerine yaptım. 2016 yılından çıktığım blog serüvenime devam ediyorum sizde katılmak için mail atabilirsiniz. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*