Milano Tasarım haftası

Milano Tasarım Haftası (Design Week) 2019

Mimari Kategorisi Yazar:

8-14 Nisan tarihlerinde gerçekleşmiş olan tasarım haftasına dair makalemiz ile tekrar sizlerleyiz. Tasarımın ve Sanatın başkenti olan Milano’dan Tüm Avrupa’nın büyük ilgi gösterdiği Tasarım fuarına dair bazı bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz. Öncelikle Fuar herkesin katılımına açık ve Alansal bir Fuar olduğunu söyleyemeyiz kesinlikle her alanda tasarıma dair bilgilerin bulunduğu ve bir çok yeni fikir edinebileceğiniz bir fuar özellikle alan belirtmemiz gerekirse en çok ağırlıklı olarak İç Tasarıma yönelik Sanat eserleri gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Fuar Belirli bir Fuar alanı veya belirli bir konferans salonu gibi bir alanda gerçekleşmiyor tamamen farklı mekanlar tutularak ve farklı tasarımcılar stand açarak gerçekleştiriyor 10.04.2019 tarihinde Sabah 10 da fuar standlarını gezmeye başladık ve Akşam 7 ye kadar görebileceğimiz kadar fazla yer görmeyi hedefledik. Farklı yerlerde olması farklı tasarım konseptlerini görmemize yardımcı olsada ulaşılabilirlik açısından çok zor ve tüm standları gezmeniz için rahatlıkla 4 gününüzü ayırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Tasarımlar genel olarak kesinlikle olağanın dışında yeni fikirlere ve farklı idealara ait olduğunu söyleyebiliriz, eğer sizde tasarıma ilgili biriyseniz kesinlikle #DesignWeek kendinize çok farklı beceriler katacağınızı ve fikirler edineceğinizi düşünüyoruz. Tasarım ile ilgilenen herkesin kesinlikle katılması gereken bir Fuar diyebiliriz kısacası. Her standın başında tasarım ekibinden birisi bekliyor ve sorularınızı İngilizce / İtalyanca kesinlikle sorabilirsiniz çok detaylı ve anlayacağınız bir şekilde size nasıl yola çıktıklarını düşüncelerini nasıl geliştirdiklerini teker teker hiç sıkılmadan anlatacaklarına şüpheniz olmasın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*