Mimari Restorasyon Bölümü

Mimari Kategorisi Yazar:

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Restorasyon bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında profili, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında profili derledik. İşte Restorasyon kısmı –  Mesleği hakkında profil :

Restorasyon Bölümü Tanıtımı:

Restorasyon programı, her türlü tarihi binanın restorasyonu, onarımı ve korunması konusunda restorotör mimara Muavin fasıla meslek elemanı yetiştirir. Restorasyon teknikerleri, serbest piyasadaki restorasyon uygulamalarında çalışabilecekleri gibi, Vakıflar umumi Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı, Müzeler, ulusal Saraylar, ulusal Parklar, Karayolları umumi Müdürlüğü, Belediyeler vb.. halk kuruluşlarında vazife alabilirler.

Programın Amacı: Restorasyon ve konservasyon programının emeli, Doğa ve kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Restorasyon ve konservasyon programında, kimya, fizik ve mineroloji gibi Esas ilim dersleri, hoş sanatlar, klimatoloji, müzecilik, sergileme ve depolama, fotoğrafçılık, restorasyon-konservasyon uygulamaları, teknik fotoğraf gibi dersler okutulmaktadır.

şart olan Nitelikler: Restorasyon ve konservasyon programında eğitim görmek isteyen kimsenin üst Şöhret bir renk ve Biçim algısına, parmaklarını ve ellerini ustalıkla kullanabilme gücüne ve güzel duyu gücüne sahip, hoş sanatlara alakadar ve Aleni havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Restorasyon ve konservasyon programını bitirenlere “Restoratör-konservatör” ünvanı verilir. Restoratör ve konservatörler müzelerde, kütüphanelerde, ören yerlerinde, sit alanlarında zamanla bozulan kültür varlıklarının onarımını yapar, müzelerdeki eşyaların bozulmalarını önleyici tedbirler alır.

Restorasyon Nedir, Restorasyon Ne İş Yapar, Restorasyon Maaşları, Restorasyon İş İmkanları, Restorasyon İş Çalışma Alanları, Restorasyon Mesleği Hakkında profil, Restorasyon Bölümünün Geleceği, Restorasyon Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Restorasyon kısmı seçenek Edilir mi, Restorasyon Tanıtımı, Restorasyon Kazanç vaziyeti ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Restorasyon Mezunları Ne İş Yaparlar , Restorasyon Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Restorasyon İş Bulma vaziyeti

Merhaba ben Ufuk Maltepe Üniversitesi iç mimarlık bölümü öğrencisiyim Erasmus öğrenimi'mi İtalya Genova şehrinde Endüstriyel Tasarım üzerine yaptım. 2016 yılından çıktığım blog serüvenime devam ediyorum sizde katılmak için mail atabilirsiniz. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*