Tasarım Festivali Beyoğlu’nda 60’dan Fazla Tasarımcıyı Buluşturdu

Mimari Kategorisi Yazar:

İstanbul Beyoğlu’nda ‘Beyoğlu Hareketleniyor’ Festivallerinin 3’üncüsü olan ‘İstanbul Design Week’ Tasarım Festivali Beyoğlu bölme Meydanı’nda başladı. Festival 50 gün sürecek.

Festivale dünyanın dört bir köşesinden 60’dan fazla tasarımcı geldi. Çeşitli ülkelerden farklı tasarımcıları buluşturan festivalde, mobilyadan avizeye kadar bir çok alanda yapılmış olan tasarımlar sergileniyor.

Tasarımların göz kamaştırdığı festivalin açılış törenine, Beyoğlu Belediye Başkanı olan Ahmet Misbah Demircan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı olan Mehmet Büyükekşi ile bir çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Festivalin Başkan Ahmet Misbah Demircan’ın açılış kurdelesini kesmesiyle başladı. Daha sonra Başkan Demircan ve Büyükekşi tüm stantları gezdi pek çok alanda tasarımı meydana getirilen eşyaların özellikleri hakkında tasarımcılarından bilgiler aldı.

Festivale, çeşitli ülkelerden gelip Beyoğlu’nda buluşan 60’dan fazla tasarımcı stantlarıyla birlikte katım sağlıyor. Bölme Meydanı’na kurulmuş olan stantlarda tasarımcıların hazırlamış olduğu çanta, mobilya, vazolar, avize ve tasarlanan bir çok eşya alıcıların beğenisine sunuluyor.

Beyoğlu’nda başlamış olan festivalde standı olan ve çok uzun süredir deri sektörü ile çalışmaları bulunduğunu belirten Çiğdem Dayıoğlugil, tasarımlarını formlar üzerinden yaptığını söylüyor. Çiğdem Dayıoğlugil 2013 yılından bu yana İstanbul Design Week’e katılmış olduğunı belirtirken, bu yıl organizasyon yapısının değiştiğini ve bu konuda bilinçlenmenin de artmış olduğunu vurguluyor. Ek olarak festivalin bu yıl devlet desteğiyle ile yapıldığını bu nedenle iştirakın daha çok olduğunu söylerken, orada olmaktan çok mutlu bulunduğunu sözlerine ekledi.

Merhaba ben Ufuk Maltepe Üniversitesi iç mimarlık bölümü öğrencisiyim Erasmus öğrenimi'mi İtalya Genova şehrinde Endüstriyel Tasarım üzerine yaptım. 2016 yılından çıktığım blog serüvenime devam ediyorum sizde katılmak için mail atabilirsiniz. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*